وبسایت کنکوری ها سریع بیان تو

مشاوره درسی رایگان 1

باسمه تعالی

مشاوره ی گروه آموزشی آلم-شماره ی 1

موضوع: چند نکته در باره ی برنامه ریزی درسی

نوشته ی علی سلیمانی  1-     بهترین مشاور برای برنامه ریزی درسی خودتان هستید.زیرا برنامه ای مفید است که با آگاهی از تمام اهداف , روحیات و توانمندی خودتان باشد .هیچ کس آگاه تر از خودتان در مورد خودتان نیست.

2-     در برنامه ریزی تعادل را رعایت کنید. یک برنامه ی خوب , برنامه ای است که پاسخ گوی حداکثری نیازهایتان باشد. نه درستان را به خاطر تفریح فدا کنید و نه تفریح تان را بخاطر درستان. هر چند که در یک برنامه ی فشرده ممکن است مدت زمان درسی بیشتر از مدت زمان تفریح باشد.

3-     هیچ گاه کم و کیف برنامه ریزی خود را با دوستانتان مقایسه نکنید.همانطور که عرض کردم برنامه ی خوب برنامه ای است که منطبق با شرایط خودتان تنظیم شود و می دانیم که هر کسی شرایط خاص خودش را دارد.

4-     در چینش برنامه هایتان در هر روز, بهتر است که ابتدا کارهای درسی تان را انجام دهید و بعد از آن با خیال آسوده به باقی علاقه مندی هایتان بپردازید.

5-     طبق آخرین بررسی های علمی محققان , بازه ی زمانی 3 الی 7 بعد از ظهر , بیشترین بازدهی ذهنی انسان است.سعی کنید این زمانها را برای  کارهای درسی تان اختصاص دهید.

6-     هیچ گاه کارهای درسی تان را به ساعات آخر شب و صبح فردا موکول نکنید.چرا که حادثه خبر نمی کند!!

7-     در پایان هر هفته, زمانی را برای بررسی برنامه ریزیتان اختصاص دهید تا نقاط ضعف آن استخراج شود و برای هفته های آینده سعی در برطرف کردن آنها شود.

8-     بعد از طراحی برنامه ریزی خود, برای ویرایش آن از مشاور خود کمک بگیرید.اطمینان داشته باشید که مفید خواهد بود.

 به امید موفقیت تمامی شما عزیزان دانش آموز در تمامی برنامه ریزی هایتان.

علی سلیمانی

تهیه شده در گروه آموزشی آلم

www.g-alm.ir

grohealm@gmail.com


دریافت مشاوره به صورتpdf:


دیدگاه های این نوشته : 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
[حذف مشخصات]
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد